16 grudnia 2025 r. w Lądku-Zdroju pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malczycach wzięły udział w konferencji pt. „Siła pokoleń – zdrowie bez wieku”. Wydarzenie było podsumowaniem Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej, realizowanej w okresie od maja do listopada 2025 r.
Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Paweł Gancarz – Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W imieniu Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej spotkanie otworzyła i podsumowała Pani Ewa Kisztelińska, Dyrektor DOPS.
Dzięki udziałowi w inicjatywie Malczycki Klub Senior+ mógł uczestniczyć w wielu wartościowych działaniach, m.in. w wyjeździe do Warszawy, międzypokoleniowych rozgrywkach bingo z młodzieżą oraz zwiedzaniu Gminna Izba Tradycji Pożarnictwa w Malczycach oraz Malczycką Izbę Muzealną. Był to czas integracji, wymiany doświadczeń i budowania relacji między pokoleniami.
Podczas konferencji Gmina Malczyce oraz Malczycki Klub Senior+ otrzymały list gratulacyjny, będący wyrazem uznania za zaangażowanie w realizację działań międzypokoleniowych oraz aktywny udział w inicjatywie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom oraz uczestnikom za zaangażowanie i otwartość. Zarówno seniorzy, jak i młodzież wynieśli z tej inicjatywy wiele pozytywnych doświadczeń, nowych umiejętności oraz wzajemnego zrozumienia. Cieszymy się, że Gmina Malczyce mogła być częścią tak ważnego i potrzebnego przedsięwzięcia, które realnie wzmacnia więzi społeczne i międzypokoleniowe.
