Gmina Malczyce otrzymała dofinansowanie na realizację Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2025. Realizatorem zadania jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malczycach.
Celem programu jest zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej – poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.
W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.
Kwota dofinansowania zadania: 50 385,00 zł.
Całkowity wartość: 100 785,00 zł.
Zajęcia w Malczyckim Klubie Senior+ przy ul. Dworcowej 4 w Malczycach odbywają się codziennie w godzinach od 11:30 – 15:30.
